Саліна Турда – найнезвичайніша печера в Румунії!

Саліна Турда – саме так називається соляна шахта у місті Турда, – один з найнезвичайніших і одночасно популярних об’єктів у Румунії. Містечко Турда знаходиться за 35 км від найбльшого міста історико-культурного регіону Трасільванія – Клуж-Напока.

Найімовірніше, свою подорож до Турди ви почнете з Клужа. Клуж має власний аеропорт та залізницю (для того, щоб переглянути розклад і купити квитки необхідно пройти реєстрацію).

Також до Клужа можна дістатися Flixbus з Будапешта або Відня. Зверніть увагу на те, що в Турді залізниці немає. Нехай вас не вводить в оману сайт румунської залізниці: при наборі Turda сайт пропонує найближчу станцію CampiaTurzii, але звідси до шахти ще 9 км

З Клужа до Турди можна доїхати на місцевому автобусі (квитки від 7 лей, курс 1 євро = 4,6 румунських лей). Їх розклад і ціни можна дізнатися на сайті autogari.ro

Сіль у Турді добували наземним способом ще в часи Римської імперії, з тих пір утворилися соляні озера на поверхні. Видобуток солі шахтним методом почався ще у Середні віки,а завершився у 1932 році. Сучасний вигляд копальня отримала у 2010 після завершення робіт з благоустрою на гроші Євроунії (майже 6 млн євро). Копальня поділена на 2 частини: лікувальну і туристичну. У шахту є 2 входи. Якщо ви піший мандрівник – однозначно рекомендую старий вхід, якщо ж ви на автомобілі,раджу скористатися новим входом. Там ви знайдете стоянку, кафе і сувенірний ринок. Вартість квитка в Саліну Турда 30 лей.

Велика червона мітка – старий вхід, менша- новий вхід

Якщо ви почнете зі старого входу, то спочатку потрапите у галерею Франца Йосифа  – це довгий транспортний коридор для вивозу солі.

Далі можна побачити невеликий музей шахтної техніки

Підземна капличка

Кривак –автеничний механізм для видобутку солі, приводився у дію 4 конями.

Наступна зала найцікавіша – для того, щоб спустися у неї необхідно скористатися панорамним ліфтом або сходами (не раджу).

Конструкція ліфта по центру, сходи ліворуч

Тут можна зіграти гольф, настільний теніс, баскетбол покататися на оглядовому колесі. Для дітей є гойдалки і гірки.

Також у цьому залі є ятка з сувенірами, але пам’ятайте на ринку біля нового входу сувеніри можуть бути дешевшими. По всій території Саліни Турди працює якісний Wi-Fi. Також у шахті можна зустріти людей, які несхожі на звичних туристів. Це пенсіонери і хворі, які лікуються тут цілющим повітрям.

Якщо скористатися ще одним ліфтом, то можна спустися до підземного озера, де на воді облаштували зону відпочинку, яка має космічний дизайн.

На цій локації можна орендувати човен, вартість 15 лей, максимум 3 людини

Цілий рік температура в копальні тримається в межах 10-12, а вологість близько 80%. Тому одягайтесь, буде прохолодно.

Сіль тут усюди навіть на телевізорах і камерах

 

Новий вхід

У цього підземного об’єкту є власний сайт salinaturda.eu

Якщо у вас залишиться трохи часу раджу прогулятися центальною вулицею містечка Турди.

 

Поділитися у соціальних мережах:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on VK
VK

Вам також може сподобатися ...

1 Відповідь

  1. Саме той під вечір :

    Наступна зала найцікавіша – для того, щоб спустися у неї необхідно скористатися панорамним ліфтом або сходами (не раджу).

    Я би навпаки не радив користуватися ліфтом, так як інколи доводиться чекати пів години щоб у нього зайти, натомість пішки можна спуститися за декілька хвилин, а піднятися за 3-4

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *