Поради для тих, хто збирається мандрувати самостійно

Планувати свою подорож не тільки не складно, а й ще дуже цікаво. Адже Ви вже занурюєтесь у атмосферу майбутньої подорожі, починаєте цікавитись історією країни, цікавинками та місцями. Тобто Ваша подорож та враження починаються набагато раніше, ніж Ви вирушаєте у мандрівку.

_DSC7317-01

Перш за все важливо заздалегідь почати планування. Краще виділити хоча б місяць – півтора на підготовку власної подорожі, особливо, якщо вирушаєте перший раз самостійно за кордон. По-перше, за місяць-півтори є більше шансів купити дешевші авіаквитки, знайти бюджетне житло та встигнути оформити візу, якщо вона потрібна.

Алгоритм складання власної подорожі зовсім нескладний. Наприклад, мій власний алгоритм налічує всього 10 пунктів:

  1. Обираємо свій напрямок, куди нам хочеться подорожувати. Та країну призначення – там, де будемо проводити більше часу.
  2. Обираємо транспорт, яким дістанемося в країну (це може бути літак, автобус, потяг, корабель). Бронюємо квитки. Таким чином вже маємо фіксовані дати подорожі.
  3. Обираємо житло (готелі, апартаменти, хостели, вілли). Бронюємо наше розміщення
  4. Якщо в нас плануються пересадки або поїздки в сусідні країни, бронюємо квитки та проживання в містах пересадки.
  5. Займаємося туристичним страхуванням
  6. Відкриваємо або поповнюємо вже існуючий банківський рахунок
  7. Займаємося оформленням туристичної візи, якщо вона потрібна.
  8. Переходимо до найприємнішого: вивчаємо пам’ятки та цікаві місця, які хочеться відвідати. Робимо невеликий топ-лист
  9. Вивчаємо місця бюджетного харчування, виписуємо пару місць.
  10. Підраховуємо наш приблизний бюджет.

Звісно в кожному з цих пунктів є свої особливості, які потребують часу та навичок, але з часом скласти свою подорож можна й за 5-7 днів, коли вже буде досвід.

Куди можна їздити бюджетно

Як на мене, то в кожній країні можна знайти бюджетні варіанти і розміщення, і харчування. І якщо хочеться до Італії, то можливо знайти варіанти, як не витрати багато грошей і там. Хоча Італія – не дешева країна для українського мандрівника.

IMG_0576

Але якщо хочеться вкластись в бюджет та почувати себе спокійно, та можна відштовхуватись від таких параметрів:

  • країни, куди можна дістатись бюджетно,
  • країни, де можна економно провести час (дешеве харчування, розміщення),
  • країни, де можна зекономити на візах.

Бюджетними напрямками зараз для українців можуть бути країни-сусіди: Польща, Угорщина, Словаччина, Молдова, Румунія, Білорусь. В цих випадках можна зекономити на транспорті, адже легко дістатися по землі та ці країни з невисоким рівнем цін на харчування, проживання.

Також бюджетно відпочити можна в Грузії. Нажаль, авіаквитки туди стали дорожче в цьому сезоні, та сама країна достатньо бюджетна для мандрівника та дуууже привітна.

Бюджетним та цікавим відпочинок буде в маловідомій Албанії, Сербії, до того ж не потрібні візи.

Країни, де можна бюджетно мандрувати, але квитки коштують не дешево: Таїланд, Малайзія, Індонезія, Індія, Казахстан, Іран.

1f7QqCXDoIQ-01

Ну і потрібно не забувати, що мандрувати можна і по власній країні: адже багато місць в нашій країні не поступаються враженнями та красою заморськім. Та дуже багато місць є, про які українці не знають та не відвідають: гейзери в Херсонській області, Мигія в Миколаївській, Коростишівській каньйон в Житомірській та багато інших. IMG_6184 (2)

Розумно купуємо авіаквитки.

Більше всього мандрівників лякає ціна на перельоти. І більшість вважає, що це сама велика витрата у подорожах. Хоча це не є так.

Щоб зекономити на авіаперельотах є декілька порад:

  • квитки потрібно моніторити за 1,5-2 місяця до вильоту
  •  підписатися на розсилки від авіакомпаній,
  • підписатися на стоки тревел-хакерів.  За такими акціями можна слідкувати та швидко реагувати, коли з*являться цікаві ціни та промоції.
  • шукати сусідні аеропорти вильоту та прильоту. Наприклад, із Києва до Венеції переліт буде коштувати дорожче, ніж з Івано-Франківська до Венеції. Але ми можемо дістатись до ІФ і звідти вже летіти. Також переліт зі Львова до Риму буде дорожче, ніж зі Львова до Болонії.
  • шукати вильоти в сусідні дати та за календарем низьких цін. Адже виліт на один-два дня раніше чи пізніше бажаної дати може бути значно дешевшим.
  • швидко реагувати. Якщо у авіакомпанії проходить акція та ціни Вас влаштовують, потрібно реагувати швидко, адже на наступний день, чи навіть через 4-5 годин таких цін вже може не бути
  • Використовувати агрегатори-пошуковики, які допоможуть знайти оптимальний варіант перельоту. Також в пошуковиках можна знайти найдешевший місяць перельоту, найдешевші напрямки. Найкращі для цього пошуковики: Skyscanner, Aviasales, Tickets.lowcostaviaBuruki
  • Не боятися лоукостів та шукати перельоти на їх сайтах. Також використовувати спеціальні пошуковики для лоукостів, як Azair, Kiwi
    11069236_815366751887875_1489393695_o

 

Як зекономити на готелях.

На щастя, зараз існує широкий вибір розміщення для мандрівників: це і готелі, хостели, гестхаузи, хоумстеї, апартаменти, і couchsurfing та workaway. Можна відслідковувати акції для готелів та бюджетно розміщуватись навіть в відомих мережах. Але, як на мене, то краще обирати апартаменти та квартири.  Це і дешевше, і більш комфортне проживання. В апартаментах у вас завжди буде відчуття дому: тут і кухня, де можна готувати та економити на харчуванні, тут і власна ванна кімната без черг, і праска, якщо потрібна, і холодильник. Тобто все те, що є у кожного в квартирі. Та це ще й гарний спосіб подивитись, як же мешкають іноземці в своїх квартирах. Один із найкращіх сервісів оренди квартир та апартаментів є Airbnb. До того ж на цьому сервісі можна використовувати купони, які допоможуть зекономити на житлі 10-20 євро.

IMG_8840

Готелі краще шукати також на спеціалізованих пошуковиках, наприклад Hotellok. Цей сервіс дає змогу порівняти ціни на різних сайтах бронювання, та вибрати найкращий. Не потрібно перепровіряти кожен сайт окремо. Це дуже зручно та економить час.

Також обрати бюджетний варіант житла допомогає відомий сервіс Booking

Якщо Ви любите спілкуватися та відкриваті для нових вражень, то розміщуватися взагалі можна безкоштовно у місцевих жителів через сервіс Couchsurfing.

Замість грошей в цій системі оплата спілкуванням та обміном досвіду та культурних традицій. Це соціальна мережа мандрівників зі всього світу. Останні 2 роки ми з чоловіком постійно зупиняємость в нових країнах та містах у місцевих жителів та завжди мали лише позитивні враження та нові знайомства.

SJCM2491

Як не витратити багато в країні подорожі

Відвідувати екскурсії та навіть музеї можна також без зайвих витрат. У великих та популярних містах я раджу знаходити безкоштовні пішохідні екскурсії – Free walking tour. На цих екскурсіях ви дізнаєтесь багато цікавих фактів про нове місто лише за донейшн, або й зовсім безкоштовно.

IMG_1435

Також каучсерфінг можна використовувати для того, щоб знайти гарну компанію та знайти людину, яка залюбки покаже вам свої улюблені та найкращі місця, ви побачите все очима місцевого жителя та безкоштовно.

Відвідати музеї можна безкоштовно в ніч музеїв або день вільного відвідування. У кожного музея є день, коли вхід вільний.

Також не забудьте перевірити туристичну картку міста. В деяких містах є city card – картка, яка надає знижки на музеї, галереї, замки, атракції та міський транспорт.

IMG_8794

Чи можливо подорожувати безкоштовно?

 Подорожувати безкоштовно реально: для цього існує автостоп, каучсерфінг, волонтерські проекти та workaway, безвізові країни, безкоштовні екскурсії, купони на розміщення. Якщо все це поєднати, то можна взагалі не витратити й 20 евро на подорож.

Наприклад, за останні 3 тижня на острові Борнео (Малайзія) ми витратили лише 40 долларів на двох – лише на мобільний зв*язок та деякі смаколики. Весь час ми провели на волонтерському проекті, де мешкали та харчувалися безкоштовно, наш хост возив нас на екскурсії, у нас було море, пляж, серфінг, пиво та цікаве спілкування з місцевими і все це в обмін на легку поміч в утриманні гестхаузу, ми приймали гостей, готували кімнати, прибирали пляж.

IMG_5621

Але звісно, що не всім такі варіанти будуть до вподоби. Але якщо все правильно організувати, знати деякі хитрощі та відслідковувати акції, можна зробити власну подорож дешевою та комфортною. Можна купити квитки за акційною ціною та полетіти за 20-30 євро, можна орендувати апартаменти та застосувати купони, щоб жити безкоштовно чи значно дешевше, скористатися безкоштовною екскурсією, знайти туристичну картку для міста. 

_DSC7084-01

Головне – бажання та трохи знань! 😉

Буду рада, якщо ці поради допоможуть Вам в плануванні Вашої подорожі! Ще більше порад Ви можете знайти на моєму блозі “Сам себе Колумб”

Поділитися у соціальних мережах:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on VK
VK

Вам також може сподобатися ...

1 Відповідь

  1. Особисто я стараюсь віддавати свою перевагу переміщенню між країними на автобусі, так краще відчувається вся чарівність та загадковість подорожі, з’являється більше очікування і більший інтерес. А як приємно їхати в автобусі і споглядати в вікно за чудовими краєвидами…
    Хочу порадити сервіс по продажу квитків https://kasa.lux-reisen.com/, вже давно переконалась в якоіста послуг, що вони надають.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *