Зі Львова у Будапешт на Red Bull Air Race

Львів – Будапешт: поїздами за 22 євро з пересадкою у Чопі!

Будапешт – мальовниче та багате на історичні пам’ятки місто, яке справедливо вважають перлиною Дунаю. Величний Парламент, що свого часу був найбільшою будівлею у світі, Рибальський Бастіон, з якого відкривається мальовнича панорама міста, Королівський палац, Купальні Сечені, Площа Героїв та ще десятки визначних місць – все це розташоване у столиці Угорщини.

Окрім того, в Будапешті проходить дуже багато унікальних подій, які цікаво відвідати, наприклад змагання Red Bull Air Race, етапи перегонів Формула-1 та відомий фестиваль Sziget.

Львів – Чоп – Захонь – Будапешт: поїздами від 22 євро

Якщо вам потрібно добиратися в один з тих днів, коли прямий автобус у Будапешт не їздить, або ви хочете бути більш гнучкими у часі, то можна добиратися у Будапешт, користуючись послугами Української та Угорської залізниць.

Особливості європейської залізниці.

У більшості європейських країн квиток на поїзд складається з двох частин : квиток та резервація (плацкарта).

Квиток – дає право на проїзд вибраним маршрутом в поїздах обраної категорії в дати дії квитка. Без конкретного поїзда чи місця для сидіння! Це означає, що якщо у вас квиток на проїзд з пункту А в пункт В через пункт Б, то ви можете з ним їхати будь-яким поїздом (на якій діє квиток) з А в Б, там провести деякий час (скільки дозволяє квиток), а потім сісти в поїзд з Б до В.

Резервація – конкретне місце у конкретному поїзді на конкретну дату.

В деяких поїздах для проїзду достатньо лише придбати квиток і резервувати конкретне місце не потрібно (переважно це регіональні поїзди, аналог наших електричок); в деяких резервація у вагон з місцями для сидіння не обов’язкова, але її можна зробити (оскільки квитки без зазначеного місця,то в годину-пік може виникнути ситуація, коли всі місця для сидіння будуть зайняті, і без резервації треба буде стояти в тамбурі; у деяких резервація обов’язкова. Зазвичай це швидкісні поїзди та поїзди з вагонами, обладнаними місцями для лежання.

Для прикладу, якщо є квиток 2-го класу без резервації,то в поїзді треба шукати вагон з написом 2 (другий клас) та з намальованим кріслом (вагон з місцями для сидіння) і займати будь-яке вільне місце.

Розглянемо маршрут Львів – Чоп – Захонь – Будапшет на прикладі поїздки на вихідні: виїзд зі Львова у п’ятницю ввечері і повернення в понеділок вранці.

1. Львів – Чоп

Зі Львова у Чоп найзручніше їхати поїздами від Укрзалізниці. Квитки у плацкартному вагоні коштують від 68 гривень в однин бік, і їх можна придбати на сайті uz.gov.ua.

Купуємо квиток на поїзд №601 Львів – Чоп (Солотвина 1). Поїзд відправляється о 20:40 і прибуває у Чоп вночі о 03:20.

У Чопі ідемо у приміщення головного вокзалу і купуємо квиток Чоп – Будапешт та за потреби Будапешт – Чоп. Ціна в один бік приблизно 19 євро (590 гривень).

Цей квиток можна використати фактично на будь-який поїзд на напрямку Чоп – Захонь – Будапешт. Зауважте, що для швидкісних поїздів типу InterCity потрібно до квитка докупити резервацію (тобто місце в потязі), яка додатково вартує 600-800 форінтів (2-3 євро).

Отже, купуємо квиток і очікуємо, поки відкриється митний та прикордонний контроль з української сторони.

budapest-chop-customs

Приблизно о 5:00 відкривається митниця, проходите і сідаєте на поїзд Чоп – Захонь, що перевезе вас через кордон. Угорські прикордонники перевірятимуть вас дорогою під час руху поїзда.

Поїзд прибуває о 4:48 (за угорським часом) у Захонь.

budapest-chop-zahony

Уточнити розклад потягів з міста Захонь можна заздалегідь на сайті elvira.mav-start.hu. На тому ж сайті можна придбати і резервацію (місце) до квитка Чоп – Будапешт, але процедура доволі заплутана: потрібно зареєструватися, обрати купівлю “seat reservation” та заповнити Invoice дані, бо без цього вам не надійде квиток для друку вдома.

budapest-zahony

Оптимальний варіант – це поїзд 629 InterCity Zahony – Budapest-Nyugati. До придбаного квитка Чоп-Будапешт потрібно докупити резервацію вартістю приблизно 2,5 євро на цей поїзд. Будьте готові, що не всі касири в Угорщині будуть розуміти англійську мову.

Подивимося, які поїзди підходять нам для подорожі.

будапешт львів чоп автобус літак поїзд

Щоб зекономити, можна їхати поїздом о 5:53, що прибуває до Будапешта о 11:37. Для проїзду цим поїздом достатньо квитка Чоп – Будапешт без резервації місць.

час маршрут перевізник ціна
20:40 – 03:20 №601 Львів – Чоп (Солотвина 1)  uz.gov.ua 35-85 грн (1,5-3,5 євро)
05:20 – 04:48 Чоп – Захонь 19 євро (590 грн)
05:53 – 11:32 Захонь – Будапешт

Отже, вся дорога Львів – Будапешт обійдеться у 22 євро!

Аналогічно добираємося з Будапешта у Львів – уточнюємо розклад потягів на сайті elvira.mav-start.hu, а у Будапешті купуємо квитки до Чопа + резервацію до Захоні. Якщо ви маєте китки Будапешт – Чоп, достатньо докупити резервацію до Захоні.

+ дешево
+ подорож можлива у будь-який день
– 2 або 3 пересадки

Red Bull Air Race

Red Bull Air Race – це перегони, де спортивні літаки на шаленій швидкості пролітають “трасу” між надувними пілонами. У Будапешті ці змагання проходять над Дунаєм і спостерігати за ними можна абсолютно безкоштовно.

Ось декілька фото з перегонів у липні 2015 року:

 

Де шукати готелі і квартири у Будапешті?

У Будапешті безліч пропозицій бюджетного проживання. Для пошуку готелів використовуйте hotelscombined.com, що порівнює ціни у десятках систем бронювання, таких як booking.com. Ціни дуже демократичні, на hotelscombined.com багато варіантів, де одна ніч проживання коштує від 6 євро з людини.

Поділитися у соціальних мережах:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on VK
VK

Вам також може сподобатися ...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *