Незабутня мандрівка до Карибського моря

Пригоди почались, як останнім часом це найчастіше буває, зі статті про акцію від KLM на Lowcost Avia 🙂

Мабуть, дві найпопулярніші асоціації, які викликає слово “Кариби”, є “Пірати Карибського моря” та пляж, де літаки літають низько-низько. Насправді ж Кариби мають набагато, набагато більше всього цікавого. Край сильної спеки, усміхнених людей, дивовижного підводного світу, прозоро-чистої води, чудернацьких природних явищ і страшенно заплутаного територіального устрою.

IMG_9543

Столиця острова Кюрасао  Віллемстад. Яскраві невеликі будиночки з висоти здаються майже іграшковими.

IMG_9352

… як і з іншого берега каналу 🙂

Центральні райони міста занесені до світової спадщини Юнеско.

IMG_9347

Вуличне мистецтво у провулках міста Віллемстад.

IMG_9499

Крім історичної спадщини, місто також має свою промисловість. Географічна близькість до Венесуели і морське сполучення стали сприятливими умовами для розміщення тут великого нафтопереробного заводу.

IMG_9908

Хвилі, на які можна дивитися вічно. Заповідник Бока Табла на острові Кюрасао.  IMG_0013

Вечірні промені сонця додавали особливої атмосферності.

IMG_0071

Переліт з Кюрасао на Бонайре триває 15 хвилин, а виконують такі польоти невеликими гвинтовими літаками.

IMG_0130

На Бонайре добування солі посідає важливе місце в економіці. Рожеві (і не тільки) соляні озера стали для мене чудернацьким міні-відкриттям. Вже потім дізналася, що кольору воді надають особливі бактерії, які живуть в дуже солоній воді.

IMG_0202

Зустріти ігуану на Бонайре  звичне діло, а от зазнимкувати трохи тяжче, бо вони дуже лякливі і дуже шустрі.

IMG_0293

Бонайрянські горобці полюбляють плоди кактусів, але як воно їх не коле  для мене досі загадка.

IMG_0183

Низькі і крихітні хатинки рабів. Відновлені, вони служать нагадуванням про темні часи місцевої історії. Важко повірити, але ще 150 років тому їх використовували за початковим призначенням.

IMG_0658

Пляж Махо, мабуть, найбільш популярний на цілому острові Сан-Мартен. Цим він завдячує сусідству з аеропортом імені Принцеси Юліани, зліно-посадкова смуга якого починається відразу через дорогу від пляжу. Великі літаки пролітають над пляжем дуже низько. Збоку на пляжі є кафе, працівники якого спеціально виписують розклад прибуття літаків на дошці. Коли до столиці острова (тобто столиці його голландської частини), міста Філіпсбурга, припливає круїзний лайнер  пляж просто переповнений охочими поспостерігати за літаками і отримати порцію розжареного повітря в спину 🙂 В “некруїзні” дні людей набагато менше.

Сам острів є розділеним між Францією та Нідерландами і є найменшим у світі островом, територія якого поділена між двома країнами.

IMG_1149

Більшість літаків злітає в напрямку гори, тобто протилежному від моря.  Таким чином потужний потік гарячого повітря, змішаний з турбо-піщинками, дує прямо на пляж.

IMG_0978

Для більшості відвідувачів пляжу це одна з головних атракцій, до якої готуються заздалегідь.

IMG_0981

Найцікавіше за цим дійством спостерігати, звичайно ж, стоячи збоку 🙂

Потоки повітря від турбін досить концентровані, тому спокійну зону і повітряно-піщаний апокаліпсис розділяє досить невеликий відрізок простору.  Всі легкі речі, які потрапляють в діапазон дії такої атракції, автоматично опиняються в морі. Можна й самому втрапити в море від несподіванки 🙂

IMG_1145

Особливі відчайдухи проводять літак, стоячи біля загорожі. Дехто з маскою і трубкою для снорклінгу  щоб можна було спокійно дихати і дивитися. Попередження про небезпеку, розписані вздовж всієї загорожі і на кількох таблицях, взагалі нікого не відлякують.

IMG_4550

А так виглядає сусідній пляж, Mullet Bay, вранці. Спокійний і майже пустий.

До слова, Карибські острови можна відвідати з шенгенською мультивізою. Це стосується голландських карибських островів, серед яких так звані ABC: Аруба, Бонайре, Кюрасао, а також так звані SSS острови: Саба, Сан-Мартен та Сан-Естатіус. Варто зазначити, що на острів Сан-Мартен з шенгенською візою можна потрапити лише через голландську частину, адже для в’їзду через аеропорт на французькій частині потрібен шенген, виданий Францією або острівна віза Сан-Мартену. Наземне пересування островом не має таких обмежень, тобто потрапивши на голландську частину літаком, можна заодно відвідати й французьку.

Мандрівки  це неймовірний досвід, який хоч і не завжди обходиться без певних труднощів, але дарує незабутні враження і спогади.

Поділитися у соціальних мережах:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on VK
VK

Вам також може сподобатися ...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *