Low cost з Румунії – альтернативний шлях до Європи.

Вітаю усіх, хто цікавиться самостійними подорожами у Європу. Я, як початківець, невпинно намагаюсь знайти найкращий і найпростіший та не дорогий  спосіб подорожі у Європу. Мій варіант подорожі передбачає доїзд до аеропорту на власному авто, але я запропоную, також, можливість подорожувати і на рейсовому автобусі або потягом.

Дві, наші з дружиною, попередні подорожі розпочинались вильотом з Кракова, але останнє очікування на кордоні з Польщею, тривалістю більше 10 годин, надто неприємно вразило та зафарбувало в темні кольори початок подорожі.

Тому я почав, використовуючи kiwi , розглядати варіант вильоту з Румунії.

В червні знайомі летіли в Аліканте (Іспанія), завдяки kiwi.com ми з ними розглянули два варіанти – виліт з Польщі та з Румунії. Вартість квитків була однаковою, але з Польщі в обидва боки потрібно було робити пересадки (стикування між вильотами більше 10 годин), а з Румунії був прямий переліт від Wizair. У вересні переліт у Аліканте з Польщі (прямий) коштує на 50% дорожче ніж з Румунії. Lowcost з Румунії літає Wizair  та Ryanair. Завдяки Kiwi ви легко знайдете для себе цікаві маршрути.

Підказка,  на сьогоднішній день kiwi не шукає перельоти від ryanair,  тому раджу користуватись сайтом ryanair  для пошуку польотів.

Влітку я з сім’єю теж літав на відпочинок з Румунії, з аеропорту Сучава. Це лише 50 км від українсько-румунського кордону. Ми скористались чартерним рейсом від румунського туроператора. У цьому варіанті підкупила близькість Сучави. Для мене це 175 км, а дорога з дому, разом з перетином кордону, зайняла лише 4 години. Усю інформацію про рейси можна знайти на сайті аеропорту Сучави.

У приміщенні аеропорту.

Найперше що приємно вражає – це перетин кордону, приїхавши о 10:30 ми одразу в’їхали на територію митниці і в черзі наша машина була шостою. Рівно в 11:30 я вже купував віньєту на АЗС на території Румунії. До речі, на відміну від Польщі у Румунії необхідно, для поїздок на автомобілі, купити віньєту. Вона в електронному вигляді. Процедура проста – на території румунської митниці або на першій АЗС ви пред’являєте техпаспорт на авто і купуєте віньєту, номер вашого авто вносять в електронну базу, дають перевірити на роздрукованому чеку та засвідчити власним підписом. Чек це ваше підтвердження оплати. Вартість 3 євро на 7 діб або 7 євро на 30 діб для легкового авто. Уся інформація тут.

Ще одна приємність, хоч аеропорт Сучави розташований за межами міста (10 км від Сучави) в полі, але до кінця 2017 року паркування безкоштовне.

Ось так виглядає приміщення аеропорту ззовні.

Для пошуку паркування в інших аеропортах користуюсь parkvia

Ось знайшов цікавий сайт, який підкаже як доїхати різними видами транспорту з пункту А в пункт Б, ще й вартість квитка приблизна вказана.  До прикладу  Чернівці – Клуж-Напока.

Бажаю усім приємних подорожей та легких перетинів кордону.

Пізніше доповню посиланнями на корисні сайти.

Поділитися у соціальних мережах:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on VK
VK

Вам також може сподобатися ...

1 Відповідь

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *