Бюджетні вихідні в Стамбулі

Усе почалось з публікації про дешеві авіаквитки до Стамбула – Квитки у Стамбул від 59 євро. Жага до подорожей величезна, а грошей обмаль, тому думки почали крутитися навколо бюджетної подорожі. Стамбул обрали тільки через привабливу ціну перельоту і відсутність візи, та не знали, що це місто за два дні стане рідним. А тепер по порядку про подорож:

Етап планування.

У липні місяці я зібрала компанію з 6 людей і придбала квитки на 4 листопада до Стамбула і 7 листопада назад до Львова, скориставшись підказками цієї статті, вартість – близько 76 доларів туди й назад. Квитки обрали найдешевші без додаткового багажу та інших платних послуг. До подорожі лишалось 4 місяці, а отже часу для планування було вдосталь.

За два місяці до вильоту забронювала загальну кімнату  на сайті Booking.com  в хостелі Puffin Hostel – гарні відгуки та цілком прийнятна ціна – 23 долари за три ночі (близько 70  турецьких лір). Час пролетів швидко, за чотири місяці було перечитано безліч блогів та інших ресурсів і недарма, під час подорожі необхідна інформація вчасно випливала в з пам’яті.


День перший. 

Виліт зі Львова був о 16 годині, тому ми прибули в аеропорт о 13. Пройшли реєстрацію дуже швидко, оскільки попередньо зареєструвались на виліт онлайн. Тут варто зазначити, що у Львівському аеропорту зважують ручну поклажу, і важливо не перевищити ліміту у 8 кг. Додатково можна взяти дамську сумку і покласти туди важкі речі (чого тільки не бачили жіночі сумочки), проте ми летіли всього на 2 дні і речей взяли мінімальну кількість.

Познайомились в залі очікування зі своїми сусідами по літаку, і всі навипередки запевняли нас, що два дні для Стамбулу це дуже мало, я погоджуюсь з ними, але нуль днів це ще менше!

Для більшої частини нашої компанії це був перший політ в житті, тому півтори години ми з захватом дивились на небо.

20161104_170127

Прибувши в аеропорт Sabiha Gokcen, ми розміняли долари на 90 лір (стільки нам було потрібно щоб добратись до хостела та заплатити за проживання), купили на зупинці автобусів в спеціальному автоматі з надписом Istanbul Kart, транспортну картку, за допомогою якої можна розплачуватись в громадському транспорті зі знижкою, попередньо її поповнивши в тому ж автоматі або в будь-якій будці з газетами чи дрібними товарами.

Нам необхідно було дістатись до району Beşiktaş(Бешикташ), тому  сіли на автобус SG-2 (15 лір) з пересадкою на долмуші (жовтий мікроавтобус, 2.5 ліри) біля площі Таксім. Мої друзі знають, що я майстер виходити на декілька зупинок раніше і Стамбул не став виключенням, зате ми мали змогу в перший же день прогулятись нічним містом. Насправді там дуже безпечно: вулиці освітлені, ходить поліція.


День другий – туристичний

З району Beşiktaş доїхали автобусом на інший бік Галатського мосту(2,3 ліри), перед цим купивши собі смачну булку, оскільки їхали в район де купа туристів і ціни завищені. Від мосту пройшлись до Grand Bazzar.

Далі до Голубої мечеті – неймовірна краса всередині.

DSC_0641

Подивились збоку на знамениту Айя-Софію, прогулялись парком біля палацу Топкапі, зайшли на базар спецій (ціни завищені, але спокусились на декілька лукумів). Від базару спецій повернулись до Галатського мосту, пройшлись ним пішки, з’їли славнозвісний Balik Ekmek – рибина в хлібині (8 лір).

20161105_165027

Від галатського мосту прогулялись до Галатської башні, не піднімались, тому що була величезна черга, а хотілось ще прогулятись по місту.

Від Галатської башні вийшли на пішохідну вулицю з безліччю магазинів одягу,
турецьких солодощів та кафе, Istiklal Cd.

DSC_0702

Зайшли в бічну вуличку і випили чаю як справжні турки, за маленьким столиком на низьких стільцях (4 ліри).  Дійшли до кінця вулиці і побачили фестиваль-секонхенд книжок. Читати турецькою ще не навчились, але купили дрібних сувенірів друзям (близько 5 лір).

Знову ж таки від площі Таксім доїхали долмушем до свого рідного району Beşiktaş. Варто сказати, що турки не дуже добре знають англійську, тому щоб швидше порозумітись, ми просто показувати місце на карті куди нам потрібно і добрі люди показували напрям рукою).


День третій – азійська частина

Проснулись раненько, поснідали в сусідньому кафе традиційним сніданком (10 лір) і пішли до пристані Beşiktaş. Звідти переправились до станції Kadıköy(2.3 ліри). Ось розклад поромів. На сайті, обравши вкладку Domestic Trips можна знайти розклади й про інші станції. Для турків це звичайний громадський транспорт, а для нас вийшов справжнім прогулянковим корабликом.

DSC_0727

Kadıköy це неймовірний район – широка набережна, спокій, чистота, купа ласкавих котиків, гарні будинки. Атмосфера району впливає на всіх, тому ми повільними кроком прогулялись вулицею Moda, випили чаю (як же без цього), позаглядали в магазинчики декору, і через базар місцевих продуктів вийшли назад до набережної. Повернулись в свій район, повечеряли (9 лір) і… вирішили знову на останньому поромі прокататись в Кадикой і назад нічним Стамбулом. За 2,3 ліри отримали вражень на мільйон!


День четвертий – повернення додому

Наш виліт був о 14, тому вийшли з хостела о 8, переправились до Кадикоя (2,3 ліри), випили останній раз чаю на поромі (1ліра), звідти маршруткою Е11 доїхали в аеропорт (5 лір) і були на місці в 11 годині. Якщо ви пройшли онлайн реєстрацію на рейс (а ви обов’язково маєте її пройти щоб зекономити собі купу грошей і часу), то в аеропорту Sabiha Gokcen вашу ручну поклажу важити не будуть (в нашому випадку величенькі рюкзаки і сумки набиті лукумами, баклавою і горішками). Попрощались зі Стамбулом і пообіцяли повернутись, але не на два дні а хоча б на тиждень!


Висновки

Стамбул – це не місто для галочки – відвідав, поставив галочку і забув. Це місто в яке хочеться повернутись якнайшвидше, дослідити якомога більше районів і вулиць, поспілкуватись з його жителями і врешті-решт просто пожити тут не як турист, а як звичайний стамбулець.

Наш бюджет на вихідні склав 100 доларів, не рахуючи дороги, але 50 доларів ми витратили на подарунки, тому ваша подорож з легкістю може обійтись дешевше.

Погода в листопаді тут дуже приємна, тому не бійтесь купувати квитки на такі холодні у нас періоди. В Стамбулі ви зігрієтесь)

Подосліджуйте місце в яке ви їдете в інтернеті, інформація збережеться у пам’яті і вирине в потрібний момент.

Подбайте про те щоб на телефоні у вас завжди був інтернет – рятує вночі в незнайомому місті.


Дякую Lowcost Avia за надзвичайно корисні статті, цей ресурс надихнув мене на організацію першої самостійної подорожі закордон, яка стане точно не останньою!

Сподіваюсь ви теж захворієте вірусом подорожей)

DSC_0721

 

 

Поділитися у соціальних мережах:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on VK
VK

Вам також може сподобатися ...

3 коментарі

  1. І вам дякую за розповідь 🙂
    Добре, що вказали ціни, бо я зараз не згадав би що і скільки коштує у Стамбулі.

  2. Прочитав статтю і відразу згадалось як рівно рік тому приземлився в аеропорту ім. Ататюрка.
    Це неймовірні відчуття!!!;-)
    Спасибі за спогади! І яскравих подорожей усім)

  3. Дякую за розповідь. Але бути в Стамбулі і не зайти у храм Святої Софії – це велика помилка. Він вартий всього Стамбулу за враженнями.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *