“Бомж-тур” власною автівкою: 5 країн, 3 моря, 14 днів – за 140 євро

Прівіт усім!

Цього літа мав нагоду власною автівкою об’їздити із “бомж-туром” Румунію, Сербію, Македонію, Албанію і Чорногорію.

Фото-звіт можна побачити на сторінці у facebook.

Подорож тривала 14 днів, подорожували  невеликою компанією (дві пари людей). Оглянули безліч надзвичайно-красивих місць, цікавих містечок, старовинних монастирів, замків (серед них і той самий замок Дракули у Трансильванії), були на десятках найкращих пляжів Адріатики та Іонічного моря, купалися в гірських річках, величезних чистих озерах Балкан. Усього і не перелічити.

Чому бомж-тур? Тому що витратили на усю поїздку із паливом (в тому числі, купленим в Україні), харчуванням, проживанням, платними дорогами, страховкою, екскурсіями та сувенірами лише по 140 євро на особу.

Щоправда двоє наших друзів (сімейна пара) заплатили дещо більше, так як пляжну частину подорожі вони ночували у готелі на березі моря (по 10 євро з ніч). Я ж (як і мій  товариш) ночував у наметі, або навіть без нього, бо ночі на узбережжі були дуже теплі.

Отож, як нам вдалося вийти на таку малу ціну подорожі? Кілька складових:

  1. Ми прокладали маршрут, уникаючи дорогих платних доріг. Можливо, це додало нам кілька годин подорожі, але зате ми бачили дуже багато цікавого по дорозі (гірські перевали, автентичні базарчики і села, річки, старовинна архітектура). Крім того, безкоштовні магістралі нічим не гірші по якості.
  2. Ми самостійно готували собі їжу. Здебільшого на відкритому вогні. Картопля у мундирах із олійкою і сіллю чи гречана каша, суп, свіже м’ясо на грилі – так виглядав звичний обід. Додайте ще місцевий сир, оливки, вино, кава, дуже багато фруктів. І маєте смачну трапезу. Лише кілька разів  ми ходили до ресторану та до кав’ярень. Враховуйте, що картопля на балканах коштує до 5 євро за кг, тому потрібно мати деякі запаси із дому.
  3. Ми дешево купували продукти. У супермаркетах видивлялися акційні пропозиції. Торгувалися на місцевих базарах. Не минали оптові фруктові ринки. Так, 10-кг ящий винограду вищого сорту у правильному місці можна купити за 4 євро, а другого сорту (коли деякі бубки вже починають темніти) лише за 1 євро / ящик. У магазині такий виноград міг коштувати вже 4 євро за 1 кг. Дуже вигідно харчуватися у великих супермаркетах, де ї відділ з готовими (гарячими стравами) та салатами. Так, велика порція чорби (м’ясного супу) там коштє 1 євро, а у ресторані таке саме – від 3. У багатьох місцях подорожі у нас була можливість безкоштовно нарвати фініків, лимонів на безродних деревах.
  4. Як вже було сказано, ми економили на житлі. Користувалися наметом, або просто пледом.Враховуючи безкоштовні душі і туалети на пляжах, ми почувалися досить комфортно. Ми не планували завчасно місця ночівлі, а довірялися обставинам по ходу подорожі. Як правило, під вечір мивидивлялися красиві місця, переважно на березі водойми. Щоб не набридати один одному, ми розбивали намети на певній відстані один від одного. Хто хотів – міг собі окремо винайняти готель чи апартаменти. З минулих подорожей ми мали досвід спільного зйому житла. Так, дуже вигідно знімати не два чи три апартаменти для компанії, а у складчину один великий, щоб кожна пара мала власну кімнату із загальною кухнею.
  5. Щоб було дешево, потрібно їхати цілою машиною, і усім разом скидатися на паливо. Також, ми намагалися якнайбільше заправити бак там, де це дешевше, а саме в Україні, Македонії, Чорногорії.
  6. Ми майже не платили за екскурсії, а розглядали усе самостійно. Лише на замок Дракули віддали по 10 євро, а потім зрозуміли, що можна було і  не тратитися. У інших замках і природних заповідниках ми намагалися навіть торгуватися. Як результат, двічі нас пустили безоплатно.

Мені сподобався формат такою подорожі.  Дякую lowcostavia за конструктивну пораду щодо пошуку попутників. Завдяки цому я зекономив на поїздці. Думаю повторити цей досвід у мабутньому.

Подорожуйте! Це не так дорого, як приємно!

Дякую за увагу! З найкращими побажаннями, Вадим Семчук

Поділитися у соціальних мережах:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on VK
VK

Вам також може сподобатися ...

12 коментарів

  1. Підняв детальніші записи по своїх витратах у поїздці, може кому буде цікаво.
    Загально на машину, 4 людини
    250 Євро за 280 літрів дизелю на 4500 км.
    17 євро страхування авто
    20 євро – платні дороги (з них 10 – Румунія проїзд на 2 тижні + переодична плата Балканськими дорогами по 1,5 євро).
    43 євро – екскурсії, з них 40 у замку Дракули.
    17 євро за 50 кг фруктів.
    28 євро – обід в ресторані Охриду.
    14 євро – обід в ресторані м.Берегове
    10 євро – кава у кафешках, в основному по 0,5 євро / чашка.
    120 євро – інші продукти з супермаркетів, включаючи хліб, фарш для грилю (типа плєскавіци), сир, кефір, вино, ракія. Ціни абсолютно співрозмірні з Українськими. 6 кг картоплі і дві пачки гречки, пляшку олії, чай, цибулю, кілька пачок печива, дві пляшки горілки мали з дому. Тобто на звичайне харчування (гарнір, кусок м,яса, суп, якийсь фрукт-овоч, чай) в день на людину виходило десь 60 гривень / доба.
    Разом = 520 євро.
    На одну людину – 130 євро.
    Ще по 10 євро потратили на гостинці додому. Пляшка вина Вранац – 2 євро. 5 л. відро оливок – 5 євро. Вакумна упаковочка пршута – 3 євро.
    Щодо амортизації машини. Ми проїздили третю чатину від ТО, тобто десь на 500 грн масла-фільтра. Може ще на іншу амортизацію треба було б накинути яку тисячу, не скажу, питання спірне.

  2. Maryna :

    Так воно і є, ми їздили подібно, але на роверах.

  3. хм, збережу собі на замітку.

  4. Me :

    Спасибо за статью. А есть gps трек поездки?

  5. Дуже приємно читати, що є такі круті мандрівники! Дякую за статтю, гарних вам подорожей!

  6. Підготував детальний фото-звіт по цій подорожі. Розбито по країнах на 5 частин. Попередньо можна глянути на моїй сторінці фб у нотатках
    https://www.facebook.com/vadim.semchuk/notes

  7. Марія :

    Мидуже вдячні за ваш опис подорожі. Ми плануємо поїхати на Албанію, дурес на своїй авто от і вивчаємо маршрут. Їздили в дурес екскурсією, дужу сподобалось ,знаємо де і хто здає квартири вдуресі і ксамілі. Ви їхали через сербію? но не пишете як там проїзд? Самий найближчий шлях з Ужгорода через Сербію. Може напишете свій номер телефону .ми б хортілиб пообщаться.

  8. Андрій :

    Добрго дня! Зацікавився Вашим туром, прагну повторити , але всі карти та маршрут відсутній по Ваших силках ??? Можете поділитися )

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *